اطلاعات سربرگ
کتاب آیا تو آن گم شده ام هستی؟

آیا تو آن گمشده ام هستی از باربارا دی آنجلیس

مرکز مشاوره آبان

کتاب «آیا تو آن گمشده ام هستی ؟ » نوشته‌ی «باربارا دی آنجلیس» می باشد که به فارسی برگردانده شده است. دکتر باربارا دی آنجلیس یکی از موثرترین آموزگاران در زمینه روابط رشد شخصیتی است. در 25 سال گذشته پیام‌های مثبت وی درباره عشق، شادمانی و جستجو برای معنای زندگی ده‌ها میلیون مخاطب داشته است.

عاشق شدن تجربه‌ای قدرتمند و جادویی است. در ابتدا هر گفتگو و هر لحظه،کاملا منطقی و درست به نظر می‌رسد. ولیکن خیلی زود جذابیت و شیدایی تبدیل به رابطه‌ای عادی می‌شود و مشکلات زندگی مشترک ظاهر می‌شوند. هفته‌ها و ماه‌ها می‌گذرند تا اینکه یک روز از خود می‌پرسیم آیا او نیمه گمشده من است؟
• اگر مجرد هستید: چگونه انتخاب‌های درستی داشته باشید.
• اگر عاشق شده‌اید: می‌توانید از درستی رابطه خود و موفقیت آن در آینده 100 درصد مطمئن شوید.
• اگر ازدواج کرده‌اید :تفاوت‌های‌تان را درک کنید و آنها را متعادل سازید تا بتوانید در کنار هم شادتر زندگی کنید.
موضوع کتاب آیا تو آن گمشده ام هستی از باربارا دی آنجلیس

در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «مقابل همسر آینده‌تان نشسته‌اید. از نگاهش می‌خوانید که نگران است به او چه پاسخ خواهید داد و همینطور که به خطوط چهره او خیره شده‌اید، به آینده این رابطه می‌اندیشید. می‌دانید که می‌خواهد با شما ازدواج کند. شما دوستش دارید و زندگی بدون او را نمی‌توانید تصور کنید. اما فکر ازدواج با او شما را تا سر حد مرگ می‌ترساند. چه پیش خواهد آمد اگر به او قول ازدواج بدهید و بعدا دریابید که شخص دیگری نیز وجود دارد که با و تفاهم بیشتری دارید؟ چگونه می‌توانید اطمینان حاصل کنید که او همان شخصی است که می‌خواهید؟…»

 کتاب آیا تو آن گمشده ام هستی با این عبارات آغاز می‌شود و یک کتاب روانشناسی است. با پر کردن پرسشنامه‌ها و انجام آزمون‌های استاندارد شده این کتاب، رابطه خود را در هر مرحله‌ای که هست، ارزیابی کرده و از درستی و سلامت آن اطمینان حاصل کنید.
همیشه خواندن یک کتاب درباره رشد شخصی، مانند ماجرایی مهیج است که در آن نویسنده به عنوان راهنمای سفر می‌باشد. هر چند در مورد کتاب‌های روانشناسی اجتماعی تا زمانی که نویسنده از کشور و فرهنگ خودمان نباشد شاید چندان نتواند با ما ارتباط بر قرار کند اما به نظر من نکات مشترک بسیار زیادی را می‌توان در این کتاب‌ها پیدا کرد و درهایی از احساسات و ادراکاتی را به روی ما باز خواهد کرد که تا به حال تجربه نکرده‌ایم.مرکز مشاوره آبان
در کتاب آیا تو آن گم شده ام هستی چه می خوانیم؟

مرکز مشاوره آبان

کتاب حاضر در ۱۲ فصل با عناوین زیر ارائه شده است :

فصل اول – عشق کافی نیست
فصل دوم – چرا و چگونه عاشق می‌شویم؟
فصل سوم – عاشق شدن به دلایل نادرست
فصل چهارم – شش تباهی بزرگ که در ابتدای روابط مرتکب می‌شویم
فصل پنجم – ۱۰ نوع رابطه که سرانجامی نخواهد داشت
فصل ششم – نقطه ضعف‌های مهلک
فصل هفتم – بمب ساعتی تفاهم
فصل هشتم – شش ویژگی شخصیتی که باید در همسر آینده خود دنبال آن باشیم
فصل نهم – بیوشیمی جنسی
فصل دهم – چه کسی برایتان مناسب است؟
فصل یازدهم – تعهد
فصل دواز دهم – حدیث عشق
جملات برگزیده از کتاب آیا تو آن گمشده ام هستی؟

ما می خواهیم در زندگی احساسی خود خوشبخت باشیم و نیز می خواهیم که ازدواجمان سرانجام خوبی داشته باشد .بنابراین پرواضح است که هیچ یک از ما عمداً افرادی را انتخاب نمی کنیم که برایمان نامناسب باشند .

ما حقیقتاً باور داریم که وقتی کسی را انتخاب می کنیم ، انتخابمان درست است ، اما حقیقت تلخ این است که بسیاری از اوقات این انتخاب ها به اشتباهاتی تلخ و دردناک مبدل می شوند .

*بسیاری از ما فرد نامناسب را بر می گزینیم و سپس می اندیشیم که چرا ازدواجمان شکست می خورد….

*کسی را که برای عشق ورزیدن انتخاب می کنید، به همان اندازه اهمیت دارد که شیوه عشق ورزیدن تان اهمیت دارد.

*در صورتی که خلاء عمیقی در وجود خود داشته باشید، هیچ کسی، بدون توجه به اینکه چقدر همدیگر را دوست داشته باشید، قادر نخواهد بود که این خلاء را پر کند.…

مرکز مشاوره آبان


خرید این محصول بازگشت به صفحه محصولات