• info@abancenter.ir
    • 03136636355

  •    | 1400/10/27 |

برای دوام زندگی زناشویی  ، هرگز این شش جمله را بزبان نیاورید .

شما مهمترین و سخت ترین مرحله را پشت سر گذاشته اید و بالاخره همسر ایده آل خودتان را یافته اید وواقعاً احساس خوشبختی می کنید . ولی اگر می خواهید این خوشبختی دوام داشته باشد ، نباید هرگز این شش جمله را بکار ببرید .

1-    " تو درست مثل پدرت هستی "

آوچ ! این جمله از دوجهت آزار دهنده است ، اول اینکه اصلاً کار درستی نیست که شخص در مورد والدین همسرش بد صحبت کند . دوم اینکه در همه آقایون یک ترسی وجود دارد که آنها صفات منفی پدرشان را به ارث برده باشند و نتوانند هرگز از آن رهایی یابند . شاید پدر شوهر شما از آن مردهایی باشد که فکر می کند در خانه همه باید به او خدمت کنند و هرگز در کارهای خانه کمک نمی کند ، در این صورت بجای اینکه بگوئید " تو درست مثل پدرت هستی " خیلی صمیمانه آنچه را که از او می خواهید بزبان بیاورید ، مثلاً  بگوئید " عزیزم لطفاً استکانهای چای را جمع کن " .

2-    " کی تو بالاخره کارت را عوض می کنی "

قبل اینکه  چنین جمله ای از زبان شما بیرون بیاید ، شما باید فکر کنید چرا می خواهید چنین حرفی را بزنید ؟ آیا نمی توانید دیگر شغل شوهرتان را تحمل کنید ، چون او دائم در سفر است یا اینکه ساعت کار او خیلی طولانی است ؟  شاید هم فکر می کنید نسبت بکاری که می کند در آمد خوبی ندارد ؟ آیا فکر می کنید که او لیاقت بهتر از اینها را دارد ؟ 
اکثر مردان موفقیت خود را در میزان تامین بهتر زندگی خانواده  می بینند ، بنابراین بهتر است قبل از اینکه حرفی بزنید و او را برنجانید علت این حرف را  بیابید و با شوهرتون در مورد آرزوها و نیازهایش صحبت کنید . بدین ترتیب بهتر می توانید او را بشناسید و شاید هم بتوانید با کمک یک دیگر راه حلی بیابید .

3-    " مادرم به من اخطار داده بود ، که تو احتمالاً این کار را می کنی "

این حرف شما نشان دهنده اینستکه شما در مورد روابط خصوصی خودتان با دیگران حرف می زنید . این مسئله برای هر مردی ناخوشایند و شبیه یک سیلی محکم بر صورت است ، بخاطر اینکه اکثر مردان مسائل خصوصی را واقعاً خصوصی می دانند و با کسی در باره آن حرف نمی زنند.  شما با گفتن چنین جمله ای به شوهرتان غیر مستقیم می گوئید که مادر شما از انتخاب شما راضی نیست و این در آینده اشکالاتی در روابط خانوادگی ایجاد می کند  ، بنابراین هرگز پایه حرفهای خودتان را بر نظر دیگران نگذارید ، زیرا این عمل شما غیر منصفانه است وضمناً ارزش حرف شما را هم بالا نمی برد .

4-    " اصلاً ول کن ، خودم بعداً آنرا انجام می دهم "

با گفتن این جمله به همسرتون این احساس را انتقال می دهید که او اصلاً بدرد هیچ کاری نمی  خورد. کلاً شنیدن چنین جمله ای برای هیچ کس خوشایند نیست ، که او تصور کند هر کاری که انجام می دهد غلط است . بنابراین قبل از اینکه چنین جمله ای را بگوئید و باعث شروع یک دعوا شوید ، بهتر است کمی فکر کنید ، شاید فقط روش شوهر شما در انجام کار فرق دارد و این دلیل بر غلط بودن آن نیست .

5-    "همیشه ، تو هیچ کاری را درست انجام ندادی ،هرگز نمی توانی  "

گفتن این  دو جمله را باید چه مرد و چه زن برای همیشه فراموش کنند و هرگز بزبان نیاورند چون با شنیدن چنین جمله ای هر کسی احساس می کند که باو حمله شده است  ، بنابراین تصمیم به دفاع می گیرد . بهمین دلیل اگر دو باره هنگام استفاده از اتومبیل متوجه شدید که باز هم باک بنزین خالی است ، سعی کنید با آرامش از همسرتون خواهش کنید که دفعه بعد وقتی متوجه شد که باک بنزین خالی است حتماً بنزین بزند . مطمئن باشید اکثر آقایون مایلند کاری بکنند که همسرشان را خوشحال می کند . البته باید بدانید که این بستگی دارد که شما چگونه با او حرف می زنید .

6- "فکر می کنی که واقعاً این تی شرت اندازه تو هست "

آیا شما می خواهید با این حرف به او بگوئید که وزنش اضافه شده ؟  بنابراین  جمله بالا اصلاً مناسب نیست ، چون مسلماً شوهر شما مایل نیست کنایه های شما را  را جع به چاقی  بشنود، بنابراین فکر می کند که شما از سلیقه او ایراد می گیرید . بهتر است که شما به روش دیگری سعی کنید ، مثلاً باو بگوئید " عزیزم موافقی که از امروز بعد از کار  به پیاده روی برویم ؟  یا اینکه ، بد نیست که یک دوچرخه ورزشی بخریم می توانیم هر روز کمی ورزش کنیم .

بدین ترتیب او را با وزن اضافه اش تنها نگذاشته اید و احتمالاً پیاده روی دو نفری به بهبود روابط شما هم کمک خواهد کرد .